50 LAT MUZEUM – KONCERT i WERNISAŻ

Rok 2023 jest dla Muzeum w Brodnicy szczególny. Mija właśnie 50 lat od chwili, gdy zostało ono powołane do życia. Nasza instytucja od pół wieku pielęgnuje i dokumentuje kulturowe dziedzictwo Brodnicy i regionu brodnickiego, przyczyniając się do budowania tożsamości jego mieszkańców. Jubileusz 50. lecia jest dla nas niezwykle ważnym świętem, z tym większą przyjemnością Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz, Dyrektor Muzeum w Brodnicy Bartosz Markuszewski oraz Prezes Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Tadeusz Lewandowski mają zaszczyt zaprosić Państwa na dwa, wyjątkowe wydarzenia artystyczne: koncert operowo-operetkowy oraz ekspozycję dzieł malarstwa polskiego.

Organizatorzy wydarzenia: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum oraz Muzeum w Brodnicy

Dofinansowano z budżetu Gminy Miasta Brodnica

Koncert „Wiesław Ochman i Jego Goście” (z okazji 50 – lecia Muzeum oraz 40 lecia Towarzystwa Przyjaciół Muzeum), odbędzie się w sali widowiskowej Brodnickiego Domu Kultury 30 MARCA 2023 roku, o godz. 18:30. W trakcie koncertu usłyszycie Państwo najpiękniejsze arie, pieśni, duety oraz utwory symfoniczne z najsłynniejszych oper i operetek, skomponowanych przez najwybitniejszych kompozytorów z całego świata. Koncert poprowadzą Mistrz Wiesław Ochman oraz Oskar Świtała – promotor sztuki i organizator polskiego życia artystycznego.
Gośćmi Mistrza będą: Renata Dobosz – mezzosopran, Anita Maszczyk – sopran, Leopold Stawarz – baryton, dyrygent, Sylwester Targosz-Szalonek – tenor, dyrygent oraz Orkiestra Salonowa Moderato

Koncert reżyseruje Jarosław Świtała – tancerz, pedagog, choreograf, reżyser, inicjator Festiwalu Wiesława Ochmana.

Natomiast 31 MARCA 2023 roku, o godz. 12:00, zapraszamy do Galerii Brama na wernisaż wystawy zatytułowanej „POLSKĄ MALOWANE”. Dzięki bogatej kolekcji dzieł przeniesiemy Państwa niemalże w każde dziesięciolecie, począwszy od roku 1850 aż do czasów współczesnych. Zobaczyć będzie można dzieła najwybitniejszych polskich malarzy, między innymi: Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Jerzego Kosssaka, Jana Cybisa, Jerzego Dudy-Gracza, Zdzisława Beksińskiego czy Wojciecha Fangora. Dzieła pochodzą z dwóch prestiżowych, warszawskich kolekcji prywatnych. Za ich udostępnienie serdecznie dziękujemy kolekcjonerom.

WSTĘP NA WEJŚCIÓWKI, DO ODBIORU w SIEDZIBIE MUZEUM, UL. JAKUBA 1 (SPICHLERZU),
28 MARCA 2023, w GODZ. 15:00-16:00 – NIE WCZEŚNIEJ!!!
NIE REZERWUJEMY WEJŚCIÓWEK TELEFONICZNIE ANI NIE WYDAJEMY ICH WCZEŚNIEJ.