Wielkanocne warsztaty w wiosce tematycznej “Początek życia”

16 kwietnia uczestnicy projektu pt: “Przygoda z kulturą- animowanie lokalnej społeczności w sferze działań edukacyjno-kulturalnych” wraz z zespołem realizującym projekt, udali się do wioski tematycznej “Początek życia” w Jajkowie, gdzie uczestniczyli w ciekawych warsztatach o tematyce wielkanocnej. W “Galerii Jajka” mieli okazję wysłuchać ciekawych opowieści na temat regionalnych tradycji i obrzędów związanych ze Świętami Wielkanocnymi, a także uczyli się zdobienia jaj tradycyjną metodą batikową (z wykorzystaniem wosku). Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, przy słodkim poczęstunku, a własnoręcznie wykonane przez siebie pisanki uczestnicy mogli zabrać ze sobą do domu, co z pewnością stanowiło ciekawą ozdobę wielkanocnego stołu.